Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 7, 2019 in Wnętrze - aranżacje |

Łazienka o wielkości 8m2, to świetne pole do manewru dla młodego projektanta

Łazienka o wielkości 8m2, to świetne pole do manewru dla młodego projektanta

Niestety nie każdemu z nas pisana jest ogromna i przestronna łazienka z oknem i widokiem. Spójrzmy smutnej prawdzie w oczy- większość z nas ma do dyspozycji niewielkie i ślepe klitki, bez dostępu do światła dziennego. Wcale nie oznacza to jednak, iż właściciele niewielkich łazienek łączonych z toaletą, muszą wybierać między wygodą użytkowania, a designem i estetyką wystroju.

Tak naprawdę do stworzenia praktycznej, aczkolwiek niewielkiej łazienki, w które zmieścimy kabinę prysznicową, sedes i pralkę wystarczy już 5m2. Jednak szczęściarzami mogą nazwać się właściciele, których łazienka 8m2 lub więcej ma do zaoferowania. Taki metraż powala na zaprojektowanie miejsca na naprawdę mnóstwo sposobów.

Pomieszczenie tej wielkości pozwala na dowolność i nie zmusza fanów wieczornego relaksu do rezygnacji z wanny, czy dużego i wygodnego zlewu. Mimo przestronności wynikającej z dostępnego metrażu warto jest także, optycznie powiększyć łazienkę za sprawą odcienia ścian, podłogi i płytek.

Nie jest zaskoczeniem chyba dla nikogo, iż to jasne barwy są w stanie oszukać nasz mózg na tyle, że przystrojona w nie łazienka wydawać się będzie szersza i dłuższa, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Jeśli odpowiednio dobierzesz kolor ścian i podłogi, będziesz mógł zaszaleć i zamontować nieco ciemniejsze, czy posiadające wzory meble łazienkowe. W pomieszczeniu takim miejsca na schowki nie powinno zabraknąć, ale można pomyśleć także o sprytnych i zakamuflowanych szafkach ukrytych za taflą lustra, które nie dość, że pomieszczą twoje szpargały, to jeszcze dodatkowo optycznie powiększą łazienkę.