Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2019 in Wnętrze - aranżacje |

Szklane meble – wady i zalety

Szklane meble – wady i zalety

Meble szklane to designerska i często wyjątkowo piękna alternatywa dla produktów wykonywanych z drewna lub tworzyw sztucznych. Szkło nadaje wnętrzom przestronność i przejrzystość, pasuje zarówno do aranżacji w stylu nowoczesnym czy skandynawskim, jak i do cieplejszych wnętrz rustykalnych i klasycznych. Jednak, jak każde inne tworzywo, także szkło ma swoje wady i zalety.

Meble ze szkła – zalety

Z pewnością największą zaletą szkła jest jego styl oraz fakt, że dzięki szklanym drzwiczkom od szafek możemy wyeksponować różne przedmioty, przy równoczesnym ograniczeniu dostawaniu się na nie kurzu. Szklane szafki są miejscem, w którym możemy trzymać książki, pamiątki z podróży, ramki na zdjęcia czy ulubione kolekcje. Dodatkowo szklane stoły czy regały nadają wnętrzu bardziej elegancki i nowoczesny wygląd. Jeśli zastanawiamy się, co położyć na szklany stół w nowoczesnym salonie, z pewnością z pomocą przyjdą klasyczne maty z materiału lub z plecionki.

Meble ze szkła – wady

Niestety, meble szklane mają kilka poważnych wad. Przede wszystkim szkło dosyć szybko może się porysować, nie nadaje się również do pomieszczeń, w którym przebywają małe dzieci lub ruchliwe zwierzęta – stłuczenie tak grubego szkła może być niebezpieczne dla domowników. Dodatkowo szkło wymaga regularnego czyszczenia: jego powłoka szybko przyciąga kurz, a podczas samego mycia mogą powstawać nieatrakcyjne nierówności. Stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji szkła może jednak znacząco poprawić jego wygląd i komfort użytkowania.