Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2019 in Wnętrze - aranżacje |

Blaty drewniane – wady i zalety

Blaty drewniane – wady i zalety

Kuchenne i łazienkowe blaty drewniane wybierane są przez miłośników naturalnych surowców. Drewno wspaniale komponuje się z jasnymi kolorami ścian oraz pasuje do wielu różnych stylów aranżacji wnętrz: rustykalnego, skandynawskiego, nowoczesnego i klasycznego.

Drewniane blaty do łazienki

W łazienkach wykorzystuje się blaty drewniane, które wykonane zostały z odpornych na działanie wilgoci gatunków drewna. Korzysta się zarówno z rodzimych drzew – takich jak buk czy jesion – jednak coraz częściej wykorzystuje się również egzotyczne gatunki, które rosną na terenach o dużej wilgotności powietrza. Wadą łazienkowych blatów drewnianych jest konieczność ich regularnej impregnacji i odpowiedniej pielęgnacji.

Blaty drewniane w kuchni

Blaty drewniane w kuchni muszą być nie tylko odporne na wilgoć, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Pielęgnacja blatów kuchennych, które wykonane są z drewna, również wymaga używania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących. Rzadziej wykorzystywane są gatunki drzew egzotycznych, które są naturalnie odporne na wilgoć. Jeśli chodzi o drewniane blaty kuchenne Warszawa oferuje wiele modeli z różnych gatunków drewna, które różnią się od siebie fakturą i kolorem, dzięki czemu możliwe jest dobranie idealnego odcienia do kuchennych mebli i koloru ścian.

Wady blatów drewnianych

Poza koniecznością odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, blaty drewniane posiadają kilka innych wad. Są to produkty stosunkowo drogie – ich cena kilkukrotnie przewyższa ceny blatów laminowanych. Dodatkowo produkty te są stosunkowo ciężkie, przez co montowanie dłuższych elementów blatów czy nawet ich wnoszenie na piętra może być dosyć problematyczne.