Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 18, 2020 in Wnętrze - aranżacje |

Jak zamontować listwy przy suficie?

Jak zamontować listwy przy suficie?

Montaż listew sufitowych czy to takie proste?

Montaż listew sufitowych może wykonać tak na dobrą sprawę każda osoba. Montaż, nie należy bowiem do trudnych zadań. Przed rozpoczęciem montażu, należy sprawdzić powierzchnię do jakiej listwy będą klejone. Podłoże musi być suche i twarde. Niedopuszczalny jest montaż na mokry tynk. Najlepsza do klejenia jest wyrównana ściana i sufit, pokryty gładzią i co ważne pokryty jednokrotnie farbą gruntującą, podkładem lub jedną warstwą farby. Pozwoli nam to na lepsze zmywanie kleju bez obaw o wytarcie gładzi. Przed montażem trzeba pamiętać również, o wyrównaniu wilgotności listwy. Cały proces możemy podzielić na:
-mierzenie
-cięcie
-klejenie
-malowanie

1. Mierzenie ilości potrzebnych listew:

Pamiętajmy że mierząc ilość potrzebnych listew należy dodać do tego 10% zapasu, jeśli pomieszczenie zawiera dużo narożników zewnętrznych, należy zostawić trochę więcej zapasu, ze względu na zacięcie.

2. Docinanie profili:

Cięcie należy wykonać piłą o drobnych zębach, gdzie zęby ustawione są jeden po drugim, bez zbędnego wykrzywienia zębów. Listwy tniemy w korytku, które pozwala na cięcie pod kontem 90/60/45 stopni.

3. Klejenie:

Listwy kleimy odpowiednim klejem zalecanym przez producenta. Wyciskamy klej za pomocą odpowiedniego pistoletu, nakładając pasma. Po posmarowaniu nie wolno odkładać listwy na bok, gdyż skutkuje to powstaniem kożucha na powierzchni kleju i straci on swoje własności klejące.

4. Malowanie listew sufitkowych:

Wyklucza się stosowanie farb na bazie rozpuszczalnika. Farby jakie powinniśmy stosować to ścienne, lateksowe czy ceramiczne.