Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 14, 2023 in Wnętrze - aranżacje |

Białe biurko do domu i biura – jak wybrać najlepsze?

Białe biurko do domu i biura – jak wybrać najlepsze?

Wybór biurka to nie tylko kwestie techniczne (chociaż te oczywiście też są istotne), ale również kwestia designu i kolorystyki. Jak wybrać najlepszą opcję? Kiedy białe biurko to dobry pomysł?

1. Biurka w kolorze białym – gdzie się sprawdzą?

2. Białe biurko – jakie warunki techniczne musi spełnić?

3. Jak zaaranżować przestrzeń biurową  pod białe biurka?

4. Kiedy lepszym wyjściem mogą być biurka innego koloru?

Biurka w kolorze białym – gdzie się sprawdzą?

Nie da się ukryć, że biurka białe to bardzo stylowy sposób na wyposażenie biura – czy to firmowego, czy też domowego. Musimy jednak pamiętać, że wymaga ono odpowiedniej oprawy, aby mogło wyglądać dobrze. Jasne meble sprawdzą się przede wszystkim w przestronnych pomieszczeniach, które jednocześnie są dobrze oświetlone oraz posiadają już inne elementy wystroju w podobnej tonacji barwnej. Zasada ta dotyczy zarówno przestrzeni firmowych, jak i naszego prywatnego biura w domu lub pokoju dziecięcego. Biurko białe drewniane może być bardzo ciekawym elementem aranżacji biura, tak długo jak zadbamy o dopasowanie go do innych elementów. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie meb24.pl.

Białe biurko – jakie warunki techniczne musi spełnić?

Aby biurko było wygodne i nadawało się do długotrwałej pracy, musi spełnić kilka istotnych warunków. Przede wszystkim powinno być dość duże, tak abyśmy mogli z łatwością pomieścić na nim wszystkie niezbędne rzeczy i nadal mieć dużo miejsca do pracy. Należy przy tym uwzględnić komputer, monitor lub laptopa, klawiaturę i inne peryferia, a także takie przedmioty, jak pojemniki na akcesoria biurowe czy dokumenty, przestrzeń na kable i miejsce do pisania oraz innych czynności biurowych. Kolejnym ważnym aspektem jest kształt biurka. W większych pomieszczeniach możemy bez problemu zdecydować się na klasyczne wersje, podczas gdy w małych biurach najlepiej sprawdzą się biurka narożne. Jeżeli lubimy, możemy również rozważyć wybór modelu z regulowaną wysokością blatu, tak aby móc pracować na stojąco lub na siedząco – jest to dobra opcja dla naszego kręgosłupa.

Jak zaaranżować przestrzeń biurową  pod białe biurka?

Umieszczenie w pokoju białego biurka wymaga więcej przemyśleń, niż w przypadku bardziej stonowanych kolorów. Przede wszystkim warto, aby nie był to jedyny biały (lub jasny) mebel w naszym biurze. Możemy połączyć go stylistycznie z szafkami, kolorem ścian czy nawet dekoracjami i małymi ozdobami, jak na przykład obrazy. W sytuacji, gdy chcemy urządzić naszą przestrzeń do pracy w sposób nowoczesny lub minimalistyczny, zdecydowanie warto kupić białe biurko, jako że rozjaśni i optycznie powiększy ono pokój, w którym je umieścimy.

Kiedy lepszym wyjściem mogą być biurka innego koloru?

Choć białe meble niewątpliwie mają swój urok, nie zawsze ich zakup będzie dobrym pomysłem. Jeżeli pracujemy nie tylko w biurze, ale i w terenie, wyposażenie o jasnych barwach dużo szybciej się zużyje i będzie widać, że nie jest już pierwszej świeżości. Białe biurko może nie być również najlepszym wyborem w pokojach dziecięcych (szczególnie małych dzieci), ponieważ bardziej będzie na nim widać wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy zarysowania. Jeżeli preferujemy bardziej stonowany wystrój, biały odcień mebli również nie będzie dla nas dobrą opcją.

Wybór biurka jest bardzo ważną kwestią, ponieważ zwykle spędzamy przy nim większą część dnia. W określonych sytuacjach białe meble mogą być bardzo dobrym pomysłem na urządzenie naszej przestrzeni do pracy, należy jednak uważać, aby były dobrze dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia.