Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 5, 2017 in Nie tylko dom |

Czy kolację można jeść po godzinie 18?

Czy kolację można jeść po godzinie 18?

Kiedyś często można było usłyszeć, że kluczem do idealnej sylwetki jest jedzenie kolacji najpóźniej o godzinie 18. Nadal można trafić na źródła, które sugerują, że ostatni posiłek powinien być spożywany właśnie w tych godzinach. Oczywiście jest to już dawno obalony mit.

 

Do zrzucenia tkanki tłuszczowej niezbędny jest deficyt kaloryczny. To oznacza, że musimy jeść mniej niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. W odchudzaniu, godziny jedzonych posiłków nie odgrywają tak dużego znaczenia. Ważne jest ile, a nie – kiedy jemy. Osoby, które kładą się spać późno w nocy, nie będą jadły kolacji o 18. Dlatego obecnie podaje się, że kolację warto spożywać około dwie godziny przed snem. W tym czasie nasz organizm zdąży wszystko strawić. Dzięki temu jakość naszego snu będzie lepsza, a my nie będziemy głodni kładli się spać.
Podobnych nieprawdziwych informacji jest jeszcze dużo więcej. Mity na temat odchudzania cały czas krążą po internecie i są przekazywane wśród znajomych. Ważne, aby nie wierzyć we wszystko co przeczytamy i usłyszymy. Najlepiej podchodzić do takich informacji z dystansem i szukać porad w wiarygodnych źródłach.