Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 3, 2020 in Budowa i nieruchomości |

Gdzie wyrzucać śmieci?

Gdzie wyrzucać śmieci?

Wyrzucanie odpadów z mieszkań w blokowiskach

Każdy z nas chce żyć w miejscu czystym, w którym okolica jest zadbana. Coraz więcej uwagi zwracamy na porządek w otaczającym nas świecie, również w dzielnicy, w której mieszkamy. Czystość staje się coraz ważniejsza dla naszego społeczeństwa, dlatego spółdzielnie, w których mieszkamy dbają o to, aby umożliwić swoim mieszkańcom komfortowe pozbywanie się odpadów zgodnie z trendami ekologicznymi.

Gdzie wyrzucać śmieci?

Każda spółdzielnia ma obowiązek zapewnić swoim mieszkańcom miejsce, w którym będą oni mogli wyrzucać śmieci. Zazwyczaj przy blokach znajdują się specjalne kontenery przeznaczone do odpadów z określonego tworzywa. Jest to ukłon dla osób, które decydują się na segregowanie śmieci co ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. Dodatkowo firma, która została wynajęta przez spółdzielnie musi umożliwić mieszkańcom wywóz odpadów wielkogabarytowych takich jak meble. Oczywiście mieszkańcy muszą być wcześniej poinformowani o terminie, w którym firma zajmie się wywozem tych elementów, dzięki temu będą mogli wynieść je na śmietnik w wyznaczonym czasie – aby nie zaśmiecać otoczenia w okolicy kontenerów. Taka współpraca między mieszkańcami, spółdzielnią oraz firmą odpowiedzialną za wywóz śmieci może przynieść naprawdę wiele korzyści jeśli chodzi o czystość w przestrzeni, w której żyjemy.

Co zrobić z wyjątkowymi odpadami – odpadami budowlanymi?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie da uniknąć się remontów w danej okolicy. Ciągle ktoś z naszych sąsiadów decyduje się na zmiany w mieszkaniu, które mają na celu poprawić jego wygląd wewnętrzny lub naprawić usterki, które się w nim pojawiły. W związku z tym przez cały czas pojawia się problem związany z wywozem odpadów budowlanych Poznań. Co mają zrobić mieszkańcy, gdy decydują się na remont i chcą pozbyć się gruzu, który w tym czasie powstał? Niestety muszą oni zdecydować się na współpracę z firmami zewnętrznymi, które udostępnią im kontenery na gruz np. VECTRUM. To właśnie tam będą oni umieszczać swoje odpady powstałe w trakcie pracy. Na koniec firma, z którą podpisali umowę zajmie się ich usunięciem. Wywóz takich odpadów nie należy do obowiązków naszej spółdzielni, warto o tym pamiętać i wcześniej zabezpieczyć się przed tym problemem. Wcześniejsze znalezienie odpowiedniej firmy pozwoli nam zapomnieć o dodatkowym obowiązku, który może nie być dla nasz łatwy do rozwiązania, gdy o nim zapomnimy. Zanim rozpoczniemy remont powinniśmy już wszystko dokładnie ustalić.