Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 19, 2018 in Budowa i nieruchomości |

Pielęgnacja basenu ogrodowego. O czym świadczy mleczna woda w basenie?

Pielęgnacja basenu ogrodowego. O czym świadczy mleczna woda w basenie?

Pielęgnacja basenu jest istotna zarówno w przypadku niewielkiego dmuchanego basenu jak i dużego, murowanego czy specjalnej niecki basenowej wykonanej z tworzywa sztucznego.
Właściwa pielęgnacja basenów polega między innymi na filtracji wody, czyszczeniu jej z zalegających nieczystości jak liście, gałęzie czy owady, mycie ścianek basenu oraz stosowaniu środków bakteriobójczych, czyli między innymi dodawaniu chloru.
Stosowanie chloru jest bardzo ważne, jednak nieodpowiednio dobrane proporcje mogą być przyczyną podrażnień skóry lub wpłynąć na kolor wody.
Doskonałym przykładem jest mleczna woda w basenie.

Jakie są powody mlecznej wody w basenie ogrodowym

Do najczęstszej przyczyny powstawania mlecznej wody w basenie zalicza się stosowanie za dużej ilości chloru.
Woda staje się mleczna a jej zapach jest silny oraz może podrażnić skórę człowieka.
Jak poradzić siebie z tym problemem?
Niezbędną czynnością jest filtracja wody. Przed tą czynnością, należy wyciągnąć filtr i porządnie go umyć, by usunąć pozostałości chloru.
Jeśli filtracja wody nie pomoże, warto wypompować trochę wody i dolać świeżej. Taka mieszkanka z pewnością pozwoli oczyścić wodę ze szkodliwego chloru.
Jeśli mimo wykonanych czynności, wciąż utrzymuje się mleczna woda, niezbędne będzie wypompowanie wody, porządne oczyszczenie ścianek i dna basenu oraz ponowne napełnienie go wodą.
By uniknąć przechlorowania wody w basenie należy szczegółowo zapoznać się z dołączoną do chloru instrukcją oraz stosować odpowiednie dawki chloru. W przeciwnym razie, problem mlecznej wody w basenie będzie się powtarzał.